Protezy dla aktywnych

Protezy dla aktywnych

Protezy dla osób aktywnych tworzone są z myślą o pacjentach, którzy są stale w ruchu, z racji wykonywanej pracy lub pasji, jaką jest sport.
Protezy dla  pacjentów aktywnych, podobnie jak protezy ,,tradycyjne”, tworzone są w oparciu o system modularny. Dzięki temu proteza jest lekka, funkcjonalna i daje wiele możliwości adaptacji do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Podobnie jak w przypadku standardowego zaprotezowania, najważniejszą częścią jest lej protezowy, który jest przede wszystkim wygodny i pozwala idealnie sterować protezą. Pomimo rozwoju techniki lej wykonywany jest ręcznie przez technika ortopedę. Lej w protezach aktywnych podczas wykonania wzmacniany jest kompozytem z włókna węglowego, ponieważ będą na niego oddziaływały wzmożone siły nacisku, a węgiel pozwola uzyskać odpowiednią sprężystość leja.

Przy protezie aktywnej stosuje się  kolana o najwyższej wydajności (np. kolana hydrauliczne). Kolana te umożliwiają szybką reakcję zgięcie-wyprost, a także odpowiednią płynność ruchu.

Stopy protezowe przeznaczone dla pacjentów o większej dynamice poruszania wykonywane są najczęściej z wcześniej wspomnianego włókna węglowego. Stopa jest elementem, który odpowiada za kontakt protezy z podłożem. Jej wybór – podobnie jak w przypadku kolana – podyktowany jest przede wszystkim funkcjami, jakie ma spełniać (inaczej będzie wyglądać stopa o półokrągłym kształcie do biegania, a inaczej stopa do turystyki górskiej).

Cała proteza wykonana jest z wytrzymałych materiałów i charakteryzuje się niską wagą

Pacjenci, którzy wykonują protezę w Naszym Zakładzie
mają możliwość przetestowania kilku elementów (np. kilku kolan)
w celu wybrania najbardziej im odpowiadającego

Nasi Pacjenci, którzy dzięki dobrze wykonanej protezie, złożonej z odpowiednich elementów, mogą realizować swoje pasje

Igor

Igor – bohater Majdanu. Strzał snajpera pozbawił go nogi na wysokości podudzia. Igor okrył swym ciałem rannego kolegę i został dwukrotnie trafiony.

Wykonaliśmy dla niego protezę, dzięki której mógł odzyskać sprawność. Igor wrócił do Ojczyzny, gdzie rozpoczął nową pracę we Lwowskim Muzeum i oddał się swojej pasji, jaką jest rzeźba.

Oprócz protezy aktywnej wykonaliśmy dla Igora protezę wodoodporną, w której będzie mógł pływać na basenie.

Michał

Michał uległ wypadkowi drogowemu, w wyniku którego amputowano mu nogę. Jako człowiek obdarzony wewnętrzną siłą i ogromnym poczuciem humoru ani myślał ,,stanąć w miejscu”.
Poruszając się dzięki protezie, gra w koszykówkę i jeździ na turnieje sportowe po całej Europie.

W tym roku rozpoczął naukę w Szkole Medycznej na kierunku Technik Ortopeda, by w przyszłości zająć się wykonywaniem protez (na dzień dzisiejszy wiadomo już, że ma pierwszego pacjenta).

Kamil

Kamil ma 27 lat. Dzięki swojemu hartowi ducha i protezie dobranej do jego aktywności może realizować swoje hobby, takie jak turystyka górska i jazda downhillowa na rowerze.

W czerwcu 2013 roku zdobył trzykrotnie najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnicę (1346 m.n.p.m.), wspólnie z przyjaciółmi przeszedł szlak Ustrzyki Górne – Bukowe Berdo. W sierpniu tego samego roku zdobył najwyższy szczyt Polski – Rysy  (2503 m.n.p.m).

Nie Trać więcej czasu. Skontaktuj się już dziś

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.