Protezy dla dzieci

protezy_dzieci01-naglowek

Dzieci to wymagający użytkownicy protez. Kilkuletni malec, który pragnie poznawać świat, potrzebuje protezy lekkiej jak i wytrzymałej – takiej, która pozwoli mu realizować bez ograniczeń wszystkie pomysły i zabawy.

Protezy dla dzieci charakteryzują się:

  • niewielką wagą,
  • precyzją wykonania,
  • wytrzymałością,
  • bezpieczeństwem.

protezy_dzieci02-obrazek

W jakim momencie rozwoju dziecka najlepiej wykonać protezę?

Każdy przypadek jest inny i  musi być rozpatrzony indywidualnie z uwzględnieniem rodzaju amputacji, ogólnego stanu oraz wieku.

Przyjmuje się jednak, że pierwszą protezę  dla  dziecka wykonuje się jak najwcześniej, aby użytkowanie protezy stało się dla małego pacjenta ,,naturalną czynnością”.

Dzieci bez problemów i w szybkim tempie uczą się żyć z protezą, która pozwala im cieszyć się każdą chwilą!

protezy_dzieci03-obrazek

Wykonanie protezy wiąże się z pobraniem miary, co dla małego Pacjenta nie jest ani bolesne, ani stresujące i przebiega w miłej atmosferze.

protezy_dzieci04-zdjecie_miary

Dziecko wciąż rozwija się i rośnie, dlatego proteza powinna być idealnie dopasowana do jego wzrostu i potrzeb.

Tylko taka spełni swoją rolę w 100% 

UWAGA! Dzieciom i młodzieży do 18 roku życia co roku przysługuje prawo do wykonania protezy z dofinansowania NFZ!

Olaf, nasz mały Pacjent

Wzorowym przykładem młodego użytkownika protezy jest nasz Pacjent Olaf. Chłopiec ma 8 lat, chodzi do 2 klasy szkoły podstawowej, a dzięki protezie podudziowej, na której się porusza, może bez przeszkód realizować swoje pasje.

Olaf jest radosnym i pełnym energii dzieckiem. Lubi wyścigi z kolegami, grę w piłkę,  jazdę na rowerze, pływanie. Proces przygotowania protezy przebiegł sprawnie i bezproblemowo, natomiast nauka chodzenia oraz pełnego wykorzystania możliwości protezy nie sprawiły chłopcu większych problemów. Obecnie Olaf funkcjonuje w życiu codziennym tak, jak jego rówieśnicy.

protezy_dzieci05-olaf

Wykonaliśmy dla Olafa protezę  wodoodporną, w której bez przeszkód  może pływać.

Proteza jest lekka, pokryta odpowiednią mieszanką laminatów, a co najważniejsze nie tonie, ponieważ jest wypierana przez wodę.

protezy_dzieci06-olaf

protezy_dzieci07-olaf

protezy_dzieci09-olaf

protezy_dzieci08-olaf

Dawid ma 9 lat, jest uczniem 3 klasy. Dawid to „żywe srebro” – pomimo dużych utrudnień związanych z wysokością amputacji świetnie sobie radzi w codziennym życiu. Jeździ na rowerze, pływa w basenie, chętnie pomaga swojemu tacie w pracy w warsztacie samochodowym. To sympatyczny, radosny chłopak.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES