Rzeszowskie Zakłady

Ortopedyczne

Pomożemy Ci w pełni wykorzystać Twój potencjał

” Jedyną niepełnosprawnością w życiu jest złe nastawienie ”  

Kim jesteśmy?

Rzeszowskie Zakłady Ortopedyczne to firma specjalizująca się w produkcji protez kończyn górnych i dolnych. Największym atutem Zakładu są fachowcy najwyższej klasy. Doświadczenie zawodowe zdobywali, pracując nie tylko na rynku krajowym (Szpital Specjalistyczny Konstancin Jeziorna), ale również za granicą (Stany Zjednoczone – American Lim w Chicago). Za wykonywanie najwyższej jakości protez odpowiada jeden z najlepszych techników ortopedów w Polsce Pan Marek Mach (ponad 30 lat w zawodzie). Ponadto zespół techników współtworzą: Tomasz Kot (15 lat w zawodzie), Janusz Motyka (14 lat w zawodzie), Grzegorz Młynek (12 lat w zawodzie), Mateusz Irzyk(5 lat w zawodzie). Jest to grupa specjalistów, która dzięki swojemu doświadczeniu i ciągłemu podnoszeniu swych kwalifikacji poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach (zobacz certyfikaty) służy jak najlepiej pacjentowi w procesie doboru i wykonania protezy.

Dlaczego warto nas wybrać?

Wieloletnie doświadczenie

Za wykonywanie najwyższej jakości protez odpowiada jeden z najlepszych techników ortopedów w Polsce Pan Marek Mach (ponad 30 lat w zawodzie). Ponadto zespół techników współtworzą: Tomasz Kot (15 lat w zawodzie), Janusz Motyka (14 lat w zawodzie), Grzegorz Młynek (12 lat w zawodzie), Mateusz Irzyk (5 lat w zawodzie).

Nowoczesne rozwiązania

Stosujemy technologię, która dopasowuje protezy do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który wyróżnia spośród innych zakładów Lasar Posture. Stosujemy najnowszą technologię. Łączymy doświadczenie z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Doradzamy źródła finansowania

Doradzamy źródła finansowania, aby pacjent nie angażował swoich środków finansowych lub kierujemy pacjentem tak, aby szybko odzyskał poniesione koszty.

Na jakość dobrej i wygodnej protezy dostosowanej do potrzeb pacjenta wpływa koordynacja pomiędzy technikami ortopedami a mechanikami ortopedami.

W Naszym Zakładzie pracuje dwóch specjalistów z zakresu mechanicznego (biomechanicznego) składania protez. Są to: Andrzej Chyłek(30 lat w zawodzie) i Mariusz Cieśla (6 lat w zawodzie). Rocznie wykonujemy ponad 350 protez. O renomie naszego Zakładu mogą świadczyć liczne podziękowania od zadowolonych pacjentów (przeczytaj podziękowania naszych pacjentów).

Przekrój wiekowy obsługiwanych pacjentów waha się od 2 do 92 lat. Wykonujemy protezy dla osób o różnej aktywności fizycznej – dla osób starszych, które chcą mięć lekką i stabilną protezę, ale także dla osób młodych, które czynnie uprawiają sport. Przyjeżdżają do nas pacjenci z różnych stron Polski m.in. z Warszawy, Radomia, Łodzi, Ostrołęki, Torunia, Zamościa, Przemyśla. Pomimo dużych odległości decydują się oni na leczenie w naszym Zakładzie.

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który pozwala uzyskać najwyższą jakość wykonywanych usług. Jednym z takich urządzeń jest platforma pionizacyjna LASAR Posture. Jest to jeden z najnowocześniejszych sprzętów dostępnych w chwili obecnej na rynku medycznym, dzięki któremu technik ortopeda, wykorzystując wiązkę laserową, może dokonać precyzyjnego ustawiania protezy.

 

Z powodu wysokich kosztów zakupu,
platformę LASAR Posture posiadają zaledwie 4 zakłady w Polsce.

 

Dla dobra wszystkich pacjentów, również tych, którzy wykonali protezę w innym zakładzie,

badanie z wykorzystaniem LASAR Posture wykonujemy bezpłatnie

Historia

Na pomysł stworzenia Zakładu Ortopedycznego wpadłem podczas obserwacji długiego procesu zaprotezowania mojego Taty Władysława, którym się opiekowałem. Do momentu amputacji nogi Taty, temat protez i leczenia po amputacji był mi zupełnie obcy. Po operacji nie otrzymaliśmy jakiejkolwiek informacji na temat opieki nad osobą po amputacji. Musieliśmy tej wiedzy szukać sami, wszystko było dla nas nowe. 

Byłem zdumiony niezwykle długim czasem oczekiwania na protezę tymczasową (ponad 2 miesiące – pomimo płatności gotówką), brakiem wytycznych na temat użytkowania protezy.

Opiekując się Tatą, spotykałem w poradniach w szpitalu osoby po amputacji, które nurtował ten sam problem, co mojego Tatę – brak życzliwości w zakładach ortopedycznych.

To dało mi do myślenia. Sam od ponad 20 lat prowadziłem działalność gospodarczą w branży tekstylnej i choć obie branże nie są ze sobą powiązane, to jako przedsiębiorcy trudno było mi zaakceptować jakość usług świadczonych przez wspomniany Zakład Ortopedyczny. Doświadczając wielu negatywnych zdarzeń podczas zaprotezowania Taty, postanowiłem skupić wokół siebie najlepszych techników ortopedów i stworzyć Zakład Ortopedyczny, który wyjdzie naprzeciw potrzebom pacjenta po amputacji. Dążyłem do tego, by stworzyć takie miejsce, w którym sam chciałbym znaleźć się kiedyś z moim Tatą.

Mariusz Grela – właściciel RZO

Certyfikaty

Nasz Zespół

Działalność edukacyjna

Osoby po amputacji wymagają rehabilitacji, której celem jest powrót do sprawności. Warunkiem powodzenia tego procesu jest prawidłowo dobrana i wykonana proteza oraz systematyczne ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanego rehabilitanta. Mając to na uwadze, przeprowadzamy  dla studentów kierunków medycznych bezpłatne wykłady, jak w praktyce postępować z pacjentem po amputacji. W wykładach uczestniczy pacjent chodzący na protezie, który dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z powyższym tematem.

Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na problemy pacjentów poruszających się na protezie.

Pokazujemy między innymi:

  • jak prawidłowo bandażować i hartować kikut,
  • jak przebiegają poszczególne etapy protezowania,
  • jak prawidłowo zakładać protezę,
  • jak  zbudowana jest proteza,
  • jak działają w protezie poszczególne elementy i za co odpowiadają.

Zdjęcia z wykładu na Uniwersytecie Rzeszowskim

Zdjęcia z wykładu w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Opinie naszych pacjentów

Podziękowanie od Pani Anny Kowaleskiej

Amputacja nogi to osobisty dramat człowieka, akceptacja niepełnosprawności, ćwiczenia, proteza... No właśnie proteza i tu pojawiacie się "Wy". W zakładzie osoba niepełnosprawna otrzymuje spore wsparcie w zakresie doradztwa, jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i...

Podziękowanie od Pani Magdaleny Strzelczak

Polecam. Szczególne podziękowania dla Pana Marka - od pacjentki z Konstancina 🙂

Podziękowanie – Stanisław Wilczyński

Mój tata Stanisław jest osobą niepełnosprawną,chodzi na protezach.Jest po amputacji obydwu podudzi i twierdzi,że Rzeszowskie Zakłady Ortopedyczne są najlepsze.Jest z nimi od początku istnienia zakładu.Wcześniej protezy robił gdzie indziej,ale gdy do nich trafił to...

Referencje Pani Monika Marek

Jestem fizjoterapeutka, która pracuje z osobami po amputacjach. Pioniacja i nauka chodu dla takich osób to żmudny proces, niezależnie od wieku i poziomu sprawnosci, nad którym pracuje się każdego dnia. Jednak z doswidzenia widze , że ogromne znaczenie ma DOBRZE dobrna...

Nie Trać więcej czasu. Skontaktuj się już dziś

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz się z nami skontaktować, wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.