O Nas

 

Rzeszowskie Zakłady Ortopedyczne to firma specjalizująca się w produkcji protez kończyn górnych i dolnych. Największym atutem Zakładu są fachowcy najwyższej klasy. Doświadczenie zawodowe zdobywali, pracując nie tylko na rynku krajowym (Szpital Specjalistyczny Konstancin Jeziorna), ale również za granicą (Stany Zjednoczone – American Lim w Chicago). Za wykonywanie najwyższej jakości protez odpowiada jeden z najlepszych techników ortopedów w Polsce Pan Marek Mach (ponad 30 lat w zawodzie). Ponadto zespół techników współtworzą: Tomasz Kot (15 lat w zawodzie), Janusz Motyka (14 lat w zawodzie), Grzegorz Młynek (12 lat w zawodzie), Mateusz Irzyk (5 lat w zawodzie). Jest to grupa specjalistów, która dzięki swojemu doświadczeniu i ciągłemu podnoszeniu swych kwalifikacji poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach (zobacz certyfikaty) służy jak najlepiej pacjentowi w procesie doboru i wykonania protezy.

Na jakość dobrej i wygodnej protezy dostosowanej do potrzeb pacjenta
wpływa koordynacja pomiędzy technikami ortopedami a mechanikami ortopedami.

W Naszym Zakładzie pracuje dwóch specjalistów z zakresu mechanicznego (biomechanicznego) składania protez. Są to: Andrzej Chyłek (30 lat w zawodzie) i Mariusz Cieśla (6 lat w zawodzie). Rocznie wykonujemy ponad 350 protez. O renomie naszego Zakładu mogą świadczyć liczne podziękowania od zadowolonych pacjentów (przeczytaj podziękowania naszych pacjentów).

Przekrój wiekowy obsługiwanych pacjentów waha się od 2 do 92 lat. Wykonujemy protezy dla osób o różnej aktywności fizycznej – dla osób starszych, które chcą mięć lekką i stabilną protezę, ale także dla osób młodych, które czynnie uprawiają sport. Przyjeżdżają do nas pacjenci z różnych stron Polski m.in. z Warszawy, Radomia, Łodzi, Ostrołęki, Torunia, Zamościa, Przemyśla. Pomimo dużych odległości decydują się oni na leczenie w naszym Zakładzie.

Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który pozwala uzyskać najwyższą jakość wykonywanych usług. Jednym z takich urządzeń jest platforma pionizacyjna LASAR Posture. Jest to jeden z najnowocześniejszych sprzętów dostępnych w chwili obecnej na rynku medycznym, dzięki któremu technik ortopeda, wykorzystując wiązkę laserową, może dokonać precyzyjnego ustawiania protezy.

Z powodu wysokich kosztów zakupu,
platformę LASAR Posture posiadają zaledwie 4 zakłady w Polsce.

Dla dobra wszystkich pacjentów, również tych, którzy wykonali protezę w innym zakładzie,

badanie z wykorzystaniem LASAR Posture wykonujemy bezpłatnie

 

Kilka słów o naszych początkach…

Na pomysł stworzenia Zakładu Ortopedycznego wpadłem podczas obserwacji długiego procesu zaprotezowania mojego Taty Władysława, którym się opiekowałem. Do momentu amputacji nogi Taty, temat protez i leczenia po amputacji był mi zupełnie obcy. Po operacji nie otrzymaliśmy jakiejkolwiek informacji na temat opieki nad osobą po amputacji. Musieliśmy tej wiedzy szukać sami, wszystko było dla nas nowe.

Byłem zdumiony niezwykle długim czasem oczekiwania na protezę tymczasową (ponad 2 miesiące – pomimo płatności gotówką), brakiem wytycznych na temat użytkowania protezy.

Opiekując się Tatą, spotykałem w poradniach w szpitalu osoby po amputacji, które nurtował ten sam problem, co mojego Tatę – brak życzliwości w zakładach ortopedycznych.

To dało mi do myślenia. Sam od ponad 20 lat prowadziłem działalność gospodarczą w branży tekstylnej i choć obie branże nie są ze sobą powiązane, to jako przedsiębiorcy trudno było mi zaakceptować jakość usług świadczonych przez wspomniany Zakład Ortopedyczny. Doświadczając wielu negatywnych zdarzeń podczas zaprotezowania Taty, postanowiłem skupić wokół siebie najlepszych techników ortopedów i stworzyć Zakład Ortopedyczny, który wyjdzie naprzeciw potrzebom pacjenta po amputacji. Dążyłem do tego, by stworzyć takie miejsce, w którym sam chciałbym znaleźć się kiedyś z moim Tatą.

Mariusz Grela

właściciel RZO

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

protezy_onas-0004

W szczególnych przypadkach oferujemy wizytę technika ortopedy w domu pacjenta

o-nas-zdjecie01

o-nas-zdjecie02

o-nas-zdjecie07

o-nas-zdjecie08

o-nas-zdjecie04

o-nas-zdjecie06

SAMSUNG CAMERA PICTURES